Op. Dr. Emre İLHAN

Op. Dr. Emre İlhan Kimdir:

1976 yılında İstanbul’da doğdu. 1994 yılında Balıkesir Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesinden mezun oldu ve aynı yıl Ege Üniversitesi Tıp Fakültesine girdi. Tıp eğitimini tamamladıktan sonra 2001-2005 yılları arasında Bezm-i Alem Valide Sultan Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi İhtisasını tamamladı. 2005-2006 yılları arasında Klinik Şefliği görevini de üstlendiği Erzurum Mareşal Çakmak Asker Hastanesinde askerlik görevini tamamladı. 14 yıldır sadece burun estetiği ve sağlığı ile ilgilenen Op. Dr. A. Emre İlhan bugüne kadar dünyanın ve Türkiye’nin her yerinden gelen burun estetiği ve revizyon burun estetiği hastalarını çok yüksek bir başarı oranı ile yeni burunlarına kavuşturmuş, burun estetiği konusunda bir çok ilkin öncülüğünü yapmıştır. Özellikle hem Türkiye hem de yurtdışında çok yüksek hasta memnuniyeti olması ile tanınmıştır. Her yıl periyodik olarak Türk Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Vakfı tarafından düzenlenen “Rinoplasti’de İnnovatif Yaklaşımlar” konferansını organize etmektedir. Burun estetiğinde ileri teknikler, en yeni teknolojiler, yeni felsefelerin ağırlıklı olarak konuşulduğu ve piezo teknolojisi ile canlı cerrahilerin yapıldığı konferansta Türk Burun Estetiği camiasının en innovatif kadrosunu bir araya getirmektedir. Özellikle son 5 yıldır Ulusal ve Uluslararası 40’ı aşkın bilimsel toplantıda davetli konuşmacı olarak katılmıştır son üç yıldır Türk Yüz Plastik Cerrahi Derneğinin Hamburg Üniversitesi ile ortak olarak düzenlediği Rinoplasti ve Yüz Estetik Cerrahisi Uygulamalı Kadavra Diseksiyon Kursu’nda eğitici olarak yer almaktadır, özellikle son yıllarda tüm dünyada rinoplasti konusunda en sorunlu konular olan:• Burun Ucunun Düzeltilmesinde Lateral Crural Repozisyon• Kalın deri ve ince derili hastalarda uzun dönemde iyi sonuçlar verilmesiRevizyon burun estetiği ameliyatlarında kaburga kıkırdağının daha az iz ve ağrı ile alınmasını sağlayan:• Endoskopik Kaburga Kıkırdağı AlınmasıBurun kemiklerinin kırılmadan şekillendirilmesi konusunda:• Ultrasonik Kemik Şekillendirilmesikonularıyla ilgili bilimsel çalışmalarına devam etmekte ve dünyanın en iyi bilimsel dergilerinde makaleleri yayınlanmaktadır.Ultrasonik Rinoplasti tekniğini Türkiye’de dünyadaki sayılı merkezlerle birlikte ilk uygulayan hekim olma ünvanını taşımaktadır.

Emre İlhan Hizmet Felsefesi:

  • Hastalarımızın istek ve ihtiyaçlarını tam olarak anlamak onlara yetkin ve tecrübeli bir ekip ile hem ameliyat öncesi bilgilendirmeler ve planlamalarda hem de ameliyat sonrasındaki bakım ve kontrol süreçlerinde en iyi şekilde ve onların ihtiyaçlarına göre hizmet vermek. Burun estetiği ve sağlığı konusunda özelleşmiş olarak uzun yıllardır bir arada çalışan bir ekibimizin olması, hem sağlıklı hem de güzel bir burna sahip olmak için bize başvuran hastalarımızın problemleri, kaygıları ve isteklerine daha hassas olmamızı ve bu şekilde kişiye özel bir yaklaşım ile ameliyat sürecinin planlayabilmemizi sağlıyor. Bu güne kadar emre ilhan'ı tercih eden 8000’e yakın hastamızın takımımıza öğrettiği en önemli şey her hastanın kendine özel bir hizmet alması gerektiğidir.
  • Cerrah olarak felsefem ise her hasta için alınabilecek en iyi sonucu almak, bunun için ameliyat öncesi görüşmelere ve ameliyata bir zaman limiti koymamaktır. Yani görüşmeler hastamız tam olarak kendini ifade edene kadar ameliyat ise yapılabilecek en iyi burun yapılana kadar sürer. En iyi sonucu alabilmek için ameliyatı mutlaka en ince ayrıntısına kadar hastalarım ile birlikte kişiye özel bir planlama ile planlarım.
  • Hastalarımızın ameliyat öncesindeki bilgilendirme ve planlamalarının eksiksiz olması, ameliyat sırasındaki konfor ve güvenlikleri ve ameliyat sonrası dönemde özellikle ameliyatın sağlık ile ilgili ve estetik açıdan tam olarak izlenmesi. Bizim takımımız aynen bir aile gibi. Her zaman yardımlaşan, hastalarımız için her zaman en iyisini isteyen, hastalarımızı sadece fiziksel olarak değil, aynı zamanda psikolojik olarak da ameliyata hazırlayan bir ekibiz. Yıllardır birlikte olduğumuz için neredeyse konuşmadan gözlerimizle anlaşabiliyoruz. Bu şekilde uzun zamandır birlikte ve tek bir konu ile ilgili uzmanlaşan bir ekibimiz olması ameliyat öncesi ve sonrası tüm süreçlerde %100 hasta memnuniyetine odaklı çalışmamızı ve önce her zaman hastayı düşünmemizi sağlıyor. Her zaman söylediğim Ben ve RinoTeam ekibi için her hastamız pırlanta değerinde.

Özel Olarak İlgilendiği Konular:

• Estetik Burun Ameliyatları (ULTRASONİK RINOPLASTİ)• Revizyon (Düzeltme) Burun Ameliyatları (ENDOSKOPİK KOSTA YÖNTEMİ)• Çene Burun Alın Uyumu ve Profiloplasti• Yüze Yağ Enjeksiyonları• Kepçe Kulak Ameliyatları• Burun Sağlığı ile ilgili tüm ameliyatlarAyrıca:• Botox Enjeksyonları• Dolgu Enjeksyonları

Üyesi olduğu Ulusal ve Uluslararası Bilimsel Dernekler

• Türk Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Derneği• Avrupa Yüz Plastik Cerrahi Derneği• Türkiye Yüz Plastik Cerrahi Derneği• Türk Tabibler Birliği• Yüz Plastik Cerrahi Derneği Denetleme Kurulu üyesidir.